Search Suggestions
      четвъртък, 26.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          10:41 Владимир Георгиев от БСП: Радев вече ни е конкурент на изборите10:22 ГРАО откри покойници в подписката на „Възраждане“ за референдум в Карлово10:08 ИТН поиска оставките на Иван Христанов и директора на БАБХ09:59 Явор Божанков атакува Тошко Йорданов с данни за енергиен бизнес на сина му. Изнесе скандални факти за ИТН (видео)09:39 НА ЖИВО: Депутатите изслушват Гюров и министри за военните самолети на летището09:20 Проф. Коларова: Служебният кабинет направи няколко гафа за седмица09:02 Росен Плевнелиев: „Ако бях на мястото на Теодора Георгиева, щях да подам оставка“08:36 Надежда Йорданова: Промяната на Изборния кодекс след насрочването на вота нарушава демократичните стандарти08:25 Пенева: „Ще сме свидетели на добре организиран изборен туризъм от Турция в деня на вота“08:14 Петър Петров: Заседанието на ВСС за нов и.ф. главен прокурор е твърде закъсняло

          Президентът на Хърватия: Бих купил ваксини и от чеченската мафия

          19 февруари 2021 | 00:00 170

          Президентът на Хърватия Зоран Миланович заяви, че в случай на извънредна ситуация ще купува ваксини срещу коронавирус „и от чеченската мафия“. Това пише белградското издание „Политика“.

          - Реклама -
            
            

          „Всички са измамени, но ваксините идват отново сега и мисля, че сега ще търсим хора на улицата, за да се ваксинират. Не трябва да слушаме Брюксел във всичко. Ако бяхме слушали Брюксел, никога нямаше да приемем закон за обръщането на швейцарците. Но това не е суверенитет, а лоялност към гражданите. Бих купил ваксини и от чеченската мафия, ако има такива. Ако става въпрос за моите граждани, какъв Брюксел. Както при мигрантите – работиш в с свой интерес“, каза хърватският президент пред местната телевизия Nova.

          Запитан как гледа на факта, че Европейският съюз зададе въпроса защо Русия предлага ваксини, а не ваксинира своите граждани, Миланович каза, че това е логичен въпрос. „Е, синът ми също го постави под съмнение, а това означава, че нямат достатъчно ваксини и че със сигурност няма да се притесняват за Хърватия и Сърбия. Чудя се колко от тези ваксини са пристигнали в Унгария. Символично. Но не можете да ваксинирате хората символично, а на практика“, оцени хърватският президент.

          Помолен да коментира избора на загребския митрополит Порфирий за патриарх на Сръбската православна църква, Миланович отговори, че митрополит Порфирий е човек, който е над стандартите на избраните преди него. „Ще бъде подложен на голям натиск. Не виждам как той може да бъде мост между Хърватия и президента на Сърбия Александър Вучич. Тук ролята му не е важна. Когато чух, че е изваден от шапката, реакцията ми беше: Чудесно, добре! Ще има много предизвикателства“, каза президентът на Хърватия.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Хуманоиди и робокучета поеха поддръжката на метрото в Китай

          В Хефей роботи работят в метрото по време на Пролетен фестивал.

          САЩ загубиха скъпоценен безпилотник MQ-4C Triton над Иран, обвиняват Русия и Китай

          Експертите са уверени, че дронът не е бил свален, а по-скоро е приземен и деактивиран.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions