Челси се върна към победите

Почетино сложи край на серията си от три мача без успех и събра актив от 51 точки на осмото място

15 дниФутбол 20 Симеон Кисьов

Челси стигна до успех с 2:0 над Тотнъм в отложен двубой от 26-ия кръг на Висшата лига. Трево Чалоба и Николас Джаксън донесоха победата на "сините" от Лондон, с което тимът на Маурисио Почетино сложи край на серията си от три мача без успех и събра актив от 51 точки на осмото място.

"Шпорите" от своя страна са пети с 60 точки. Астън Вила, който заема последното място в зона "Шампионска лига" е с 67 точки и мач повече.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе за Челси, когато Микайло Мудрик напредна отляво и изведе Николас Джаксън сам срещу вратаря в петата минута. Нападателят стреля, Викарио успя да отклони леко топката, а Ван де Вен да я изчисти преди тя да премине голлинията.

Гостите имаха претенции за дузпа след падане на Емерсон Роял в наказателното поле, но съдиите прецениха, че няма нарушение.

В 24-ата минута Конър Галахър центрира от свободен удар, а Трево Чалоба с глава насочи топката във вратата на Викарио за 1:0.

Кристиан Ромеро засече с глава центриране на Педро Поро от фал, но топката премина покрай вратата в 38-ата минута.

В 68-ата минута Джейм Мадисън започна атака за Тотнъм, която мина през Хюн-Мин Сон преди топката да стигне до Бренън Джонсън, но неговият удар мина покрай вратата.

В 73-ата минута Кулушевски извърши нарушение срещу Марк Кукурея до наказателното поле. Зад топката за свободния удар застана Коул Палмър, чийто удар се отби в напречната греда, но след това Николас Джаксън прати топката във вратата му за 2:0.