Черно море стъпи на върха след автогол

Илиан Илиев-младши изработи дузпа, реализирана от Атанас Илиев

2 месецаФутбол 2 Симеон Кисьов

Черно море спечели с 2:1 домакинството си на Ботев (Враца) в първата среща от програмата на 23-ия кръг на Еfbet Лига. Трите точки за тима на Илиан Илиев не дойдоха никак лесно, като домакините бяха затруднени от тима на Христо Янев, борещ се за оцеляването си в елита.

Голмайсторът на Черно море Атанас Илиев откри резултата през първата част след точно изпълнена дузпа, която завърналият се на "Тича" Илиан Илиев-младши изработи. В 71-ата минута "моряците" поведоха с 2:0 след рикошет в гърба на Меси Биатумусока. Десет минути преди края Мирослав Маринов, който се включи като резерва за врачани, намали изоставането на гостите, а до края не падна нов гол.

Треньорът на Ботев Христо Янев заформи скандал в края, когато се развика в лицето на четвъртия съдия Михаел Павлов и главният рефер Васил Минев го изгони за втори жълт картон.

След минималния успех Черно море отново оглави класирането. "Моряците" събраха 51 точки от 23 мача. Лудогорец е втори с 48 т. от 21 срещи. "Орлите" ще си върнат първото място в неделя, ако победят ЦСКА 1948. Третият ЦСКА е с 45 т. от 22 двубоя. Ботев (Враца) остава на предпоследното 15-то място с 13 точки.

През първото полувреме имаше ситуации и пред двете врати, като малко преди почивката падна гол. В 40-ата минута Черно море получи дузпа. Илиан Илиев-младши бе набрал скорост и мина покрай Мартин Ачков, а бранителят настъпа халфа и го повали в наказателното поле на гостите. Атанас Илиев реализира от бялата точка с осмото си попадение в първенството за сезона - 1:0.

Първата интересна ситуация през второто полувреме дойде в 54-ата минута, когато Атанас Илиев изведе Андреяс Калкан. Румънецът стреля, Фадерико Бариос спаси. Десет минути по-късно капитанът на Черно море Даниел Димов засече с глава центриране на Калкан от пряк свободен удар, топката премина покрай страничния стълб.

Избраниците на Илиан Илиев продължиха да атакуват. В 69-ата минута влезлият като резерва Едгар Пашеко пропусна отличен шанс. Една минута по-късно обаче "моряците" вече водеха с 2:0. Илиан Илиев центрира остро от пряк свободен удар, Стефан Велев се опита да изчисти топката, но за нещастие на врачани тя се отклони от гърба на Меси Биатумусока и влезе във вратата на Федерико Бариос за втори път.

В 80-ата минута врачани намалиха чрез резервата Мирослав Маринов, който се разписа след подаване на Илкер Будинов - 2:1.

В края домакините можеха да направят и 3:1, но вратарят на Ботев (Враца) успя да спаси удар на Исмаил Иса от малък ъгъл. Така срещата приключи 2:1 и "моряците" отново зарадваха феновете си.