Гьотце вкара на „Сигнал Идуна Парк“, но Борусия обърна Айнтрахт

Така „жълто-черните“ събраха 50 точки на четвъртото място във временното класиране, докато „орлите“ са шести с 10 по-малко

1 месецФутбол 12 Симеон Кисьов

Борусия Дортмунд обърна Айнтрахт Франкфурт от 0:1 до 3:1 на „Сигнал Идуна Парк“ в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така „жълто-черните“ събраха 50 точки на четвъртото място във временното класиране, докато „орлите“ са шести с 10 по-малко.

В 13-ата минута Омар Мармуш стреля от много изгодна позиция в наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Александър Майер. Минута след това Айнтрахт поведе, след като Марио Гьотце овладя топката след рикошет и я прати в мрежата – 0:1.

В 33-ата минута Борусия Дортмунд все пак успя да стигне до изравнително попадение. Дониел Мален предостави топката на тепсия за Карим Адейеми, който с удар от близка дистанция нямаше как да сбърка и се разписа за 1:1.

В 81-вата минута Борусия обърна резултата в своя полза. Юлиан Брандт центрира от свободен удар към наказателното поле и качи топката на главата на Матс Хумелс, който заби силен удар с глава в десния ъгъл и покачи резултата на 2:1.

В добавеното време на срещата Борусия Дортмунд реализира и трето попадение, с което си реши всичко. Емре Джан изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Робин Кох, стреля неспасяемо в левия ъгъл и по този начин оформи крайното 3:1 в полза на домакините.