Хебър пише история за Купата след трилър в края

Резервата Шейх Диаманка отново герой за тима на Любо Пенев

2 месецаФутбол 7 Симеон Кисьов

Хебър победи Пирин с 2:1 в двубой от 1/4-финалите за Купата на България и за първи път в историята си се класира за полуфинал в турнира.

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България по футбол ще бъде теглен непосредствено след четвъртия четвъртфинал, между отборите на Лудогорец Разград и ЦСКА 1948 утре.

Срещата започна равностойно, а домакините първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника. Стори го Стефан Цонков в седмата минута, но прати топката над напречната греда. Десет минути след това и Николас Пенев пропусна пред вратата на гостите.

Първата възможност за Пирин дойде след половин час игра, но ударът на Венцислав Бенгюзов не затрудни Петър Дебърлиев. Минути по-късно Пирин пропусна още един шанс. Юго Комано стреля от добра позиция, но вратарят на домакините се справи.

В продължението на първата част Георги Каракашев бе задържан в наказателното поле на съперника, а Георги Вълчев се разписа от бялата точка за 1:0.

Четвърт час след почивката Иван Тасев получи пас от Андрей Йорданов и се разписа за 1:1.

Точно десет минути преди изтичането на редовното време Олексий Збун успя да вкара отблизо, след като получи топката след рикошет. Попадението му обаче не бе признато заради засада.

В продължението на мача и Ангел Бастунов се разписа, но и неговото попадение не бе зачетено заради засада.

Две минути след това Шейх Диаманка бе на правилното място в точното време и отблизо засече отбита топка за крайното 2:1 и за втори пореден мач стана герой за тима на Любо Пенев.