Късни голове в спектакъл пратиха Челси на 1/2-финал за ФА къп

Лондончани взеха победата срещу Лестър в продължението на мача

1 месецФутбол 6 Симеон Кисьов

Челси победи Лестър с 4:2 в мач от 1/4 финалите в ФА Къп и заедно с Манчестър Сити вече е в следващата фаза на турнира.

Двубоят започна на високи обороти и само след две минути игра дойде и първият точен удар към вратата на Челси, когато Хари Уинкс отправи изстрел от воле, но прати топката в аут.

В 13-ата минута "сините" вкараха първото попадение в срещата, а негов автор стана Марк Кукурея. Николас Джаксън получи подаване и пусна успореден пас към испанеца. Левият бранител остана непокрит и на празна врата прати топката в мрежата.

В 26-ата минута Челси имаше страхотната възможност да реализира втори гол от дузпа. Рахим Стърлинг бе повален в наказателното поле и съдията логично посочи бялата точка. Потърпевшият футболист застана зад топката, но Якуб Столарчик успя да спаси.

В първата минута на добавеното време домакините удвоиха преднината си след попадение на Палмър след пас на Рахим Стърлинг.

В 51-ата минута отборът на Лестър върна интригата след зрелищен автогол. Аксел Дисаси поиска да върне топката към Роберт Санчес, но двамата съотборници не се разбраха и кълбото влетя директно в мрежата и така резултата стана 2:1.

В 62-ата минута Лестър изравни, след като Стефи Мавидиди направи няколко финта срещу Мало Густо, след което завъртя топката в далечния ъгъл и реализира за 2:2.

В 73-ата минута "лисиците" останаха и с човек по-малко, след като Николас Джаксън бе повален от Калъм Дойл, който бе изгонен.

Челси натисна Лестър в самия край на мача и това даде резултат. Във втората минута на добавеното време Коул Палмър подаде невероятен пас с пета към Карни Чуквоемека, който запази спокойствие и преодоля стража за 3:2.

Крайното 4:2 оформи Нони Мадуеке в осмата минута на продължението, след като се подигра с противниковата защита.