Ливърпул разби Тотнъм с 4:2

Мърсисайдци зарадваха "Анфийлд" в спектакъл с шест попадения

13 дниФутбол 19 Симеон Кисьов

Ливърпул срази Тотнъм с 4:2 на своя „Анфийлд“ в мач от 36-ия кръг на английската Висшата лига и спря "шпорите" в мераците им да настигнат четвъртия Астън Вила, който засега е на позиция за участие в Шампионската лига. Мърсисайдци успяха да вкарат два гола през първото полувреме чрез Мохамед Салах и Андрю Робъртсън, а на старта на второто попадения на Коди Гакпо и Харви Елиът направиха резултата 4:0. Тотнъм успя да върне два гола посредством Ричарлисон и Хьон-Мин Сон, но футболистите на Анге Постекоглу не съумяха да изравнят.

"Червените" започнаха много силно двубоя на "Анфийлд" и взеха солиден аванс още преди почивката. В 16-ата минута Коди Гакпо центрира към Мохамед Салах, който с глава откри резултата.

Секунди преди края на първата част Андрю Робъртсън с добавка на празна врата също се разписа във вратата на "шпорите".

В 50-ата минута Харви Елиът подаде за Гакпо и той направи резултата 3:0. Девет минути по-късно Елиът с далечен шут в горния ъгъл също отбеляза в мрежата на Тотнъм.

Лондончани върнаха един гол чрез резервата Ричарлисон в 72-ата минута. Само пет минути след това Хьон-мин Сон също вкара топката във вратата на Ливърпул, но попаденията дойдоха твърде късно за водения от мениджъра Ангелос Постекоглу състав.

Воденият от Юрген Клоп тим вече има 78 точки, заемайки третото място. Ливърпул обаче вече сериозно изостава от лидера Арсенал, който е с 83 точки и Манчестър Сити с 82, но и с мач по-малко два кръга преди края на шампионата. Тотнъм пък е пети с 60 точки и има минимални шансове за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.