Локо София си тръгна с 3 точки от Търново

"Железничарите" победиха Етър и се изкачиха на десето място

2 месецаФутбол 7 Симеон Кисьов

Локомотив (София) спечели с 2:1 гостуването на Етър от 23-ия кръг на Еfbet Лига и се изкачи на десетото място във временното класиране. Воденият от сърбина Данило Дончич столичен тим събра 25 точки. "Болярите" oстават последни в таблицата с 13 точки.

Горка Ларучея си вкара автогол в 54-ата минута и Локомотив поведе на стадион "Ивайло". В 81-ата Иван Василев изравни и върна надеждите на "болярите", които обаче не издържаха в края. Включилият се като резерва Ивайло Найденов донесе победата на "железничарите". 25-годишният халф, който е юноша на Левски, наказа Мартин Величков в 89-ата минута - 2:1 за тима от "Надежда", който спечели второ поредно гостуване след 1:0 над Хебър в Пазарджик на 16 февруари.

Преди почивката не падна гол, а два пъти гредите бяха верен помощник на вратаря на Локомотив Александър Любенов. След половин час игра Жан-Марк Тибуе центрира, Мартин Моран засече с глава, топката се отби в напречната греда, след което попадна в Ловре Кнежевич. Хърватинът можеше да се разпише, но Бруно Франко изчисти от голлинията. В 37-ата минута нападателят на Етър Иван Василев надскочи Диме Димов, като и този път топката се отби в напречната греда. Тя се върна при деветката на "болярите", който отново стреля, Любенов спаси, а след това Красимир Милошев блокира Василев.

В началото на втората част Локомотив наказа домакините за пропуските им през първата част. Красимир Милошев центрира, а Горка Ларучеа заби топката в собствената си врата - 1:0 за "железничарите".

В 65-ата минута Красимир Станоев беше много близо до отбелязването на страхотен гол. Играчът на Етър видя, че Мартин Величков е излязъл доста напред и отправи изстрел зад центъра, стражът все пак успя да се върне назад, за да чукне топката и да я прати в страничния стълб.