Манчестър Сити разби Бърнли с 5:0

„Гражданите“ размазаха Бърнли в среща от десетия кръг

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Манчестър Сити се развилня у дома и разби Бърнли с 5:0 в мач от десетия кръг на английската Висша лига.

Играчите на Хосеп Гуардиола доминираха от самото начало и поведоха комфортно с две попадения на Рияд Марез (6, 22), възползвал се от асистенции на Де Бройне и Уолкър. Още до почивката разликата стана класическа, след като Бенжамен Менди (41) също опъна мрежата на гостите след втори голов пас в срещата на Де Бройне.

През втората част Феран Торес (66) се разписа след подаване на Габриел Жезус, а малко след това Рияд Марез (69) оформи своя хеттрик и крайния резултат далеч преди последния съдийски сигнал. Бърнли така и не успя да реализира някое от положенията си.

След успеха си „гражданите“ събраха 15 точки на осмата позиция и изпревариха с 2 градския си съперник Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Бърнли е 17-и със само 5 точки.