Мъките на Милан нямат край след страхотен спектакъл

"Росонерите" се провалиха у дома с Дженоа в края на срещата

13 дниФутбол 22 Симеон Кисьов

Милан продължи лошата си серия с шести мач без успех във всички турнири, след като се провали у дома и завърши 3:3 с Дженоа в мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А". Матео Ретеги (5-дузпа) откри за гостите, но Алесандро Флоренци (45) в самия край на първата част възстанови равенството. В самото начало на второ полувреме обаче Калеб Екубан (48) отново изведе "грифоните", но Матео Габия (72) изравни, а Оливие Жиру (75) осъществи пълен обрат (75). Малик Тиау (87-автогол) обаче донесе точката на гостите.

Първи в мача поведе тимът на гостите. Още в 5-ата минута Матео Ретеги получи възможността да изпълни дузпа и бе точен от бялата точка за 1:0. Възпитаниците на Стефано Пиоли успяха да изравнят в самия край на първата част. Тогава Алесандро Флоренци засече центриране от пряк свободен удар и с глава прати топката в мрежата на Дженоа.

Калеб Екубан даде нова преднина на гостите в 48-ата минута, когато също стигна до центриране и стреля с глава покрай вратаря на Милан. "Росонерите" отговориха светкавично, като четири минути след това Самуел Чуквуезе се разписа. Попадението му обаче бе отменено заради засада.

Все пак в 72-ата минута домакините отново възстановиха паритета, като този път точен бе Матео Габия. Само три минути след това Оливие Жиру осъществи пълния обрат. ВАР преразгледа голът му за евентуална засада, но в крайна сметка съдията Алесандро Пронтера посочи центъра и голът беше зачетен.

Автогол донесе точката за Дженоа. В 87-ата минута Малик Тиау прати топката в собствената си врата и оформи крайното 3:3, след което Милан остава втори със 71 точки и 6 повече от третия Ювентус, който гостува на Рома тази вечер. "Грифоните" са 12-и с 43 точки.