САН АНТОНИО СПЪРС ОТНОВО С ПОБЕДА В НБА

Сан Антонио Спърс се наложиха над Юта Джаз

9 годиниБаскетбол 5 Телевизия Евроком

Шампионите от Сан Антонио Спърс записаха нова победа в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ се наложиха при домакинството си на Юта Джаз с 89:69 в двубой от поредния кръг от програмата на редовния сезон. Тиаго Сплитер беше най-резултатен за „Шпорите” с 14 точки, Дани Грийн добави 13, а Кауи Ленард и Арън Бейнс приключиха с по 12 точки, като последния записа срещу името си и 11 борби. Руди Гобер беше най-полезен за Юта и завърши с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 18 борби, а Гордън Хейуърд вкара 10 точки. Баскетболистите на Сан Антонио поеха инициативата още от първия съдийски сигнал и бързо поведоха с 12:5, като до края на първата четвърт, както и през втория период, продължиха бавно, но сигурно да трупат аванс, който стигна до 16 точки - 43:27 на почивката. В началото на второто полувреме възпитаниците на Грег Попович използваха максимално добре шансовете си и покачиха разликата в своя полза на 19 точки, с което почти убиха интригата в мача. Оттук до последния съдийски сигнал гостите от Юта така и не намериха верния път към обрата и трябваше да се примирят с поражението – 69:89.