Спартак (Варна) с обрат срещу Славия

"Соколите" спечелиха с голове на Ромеш Ивей и Божидар Васев

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Спартак (Варна) надви Славия с 2:1 в контролна среща, играна в Банско Ахмед Ахмедов (12) беше точен за столичани, а Ромеш Ивей (24) изравни. Божидар Васев (65) направи пълен обрата за варненци.

В 12-ата минута Славия поведе в резултата чрез Ахмед Ахмедов. Той беше точен за "белите" след подаване от левия фланг на Тони Тасев. Ахмедов се възползва от острото центриране по земя и матира Нисторов.

Бързо варненци изравниха резултата чрез Ромеш Ивей. Той се възползва от неразчетени действия в защитата на "белите", отне топката и излезе сам срещу Георги Петков. Ивей преодоля с финт и опитния вратар на Славия, след което спечели още няколко метра и прати топката в опразнената врата.

Малко след гола опасен удар на Иван Минчев прелетя покрай вратата. В 38-ата минута Янчо Андреев стреля много опасно под гредата, но Георги Петков внимаваше и с плонж парира удара в корнер.

В 42-ата минута Тони Тасев влезе от левия фланг навътре към наказателното поле, след което пробва удар от далечна дистанция, който беше неточен. Секунди по-късно Минчев стреля в аут. В 59-ата минута Валентин Петров нанесе много добър удар, при който Дичевски беше принуден да плонжира. Стражът закачи топката с върха на пръстите си, след което тя се отби в гредата и излезе в корнер.

В 65-ата минута Божидар Васев направи пълен обрата за варненци. Той се възползва от подаване на Георги Бабалиев и разминаване в защитата на Славия, след което нанесе много силен удар, който се отби в Георги Петков, но топката влезе във вратата.