Цървена звезда удари Партизан и спечели Купата

На финала в Белград „звездашите“ победиха вечния си съперник Партизан с 2:1

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Цървена звезда спечели Купата на Сърбия само три дни след спечелването на вътрешното първенство. На финала в Белград „звездашите“ победиха вечния си съперник Партизан с 2:1.

Александър Катай изведе Цървна звезда напред в резултата в 26-ата минута, като вкара топката от дъгата на наказателното поле на Партизан.

„Гробарите“ изравниха в 61-ата минута с гол на Слободан Урошевич, който не остави никакви шансове на Милан Борян.

Цървена звезда бързо възстанови аванса си в мача в 73-ата минута, когато Александър Катай бе изведен сам срещу вратаря на Партизан и не пропусна да се разпише.

За Цървна звезда това е 26-ата купа на страната и същевременно за втора поредна година дубъл.

След финала повечето играчи на Партизан напуснаха терена и не присъстваха на церемонията по награждаването на носителя на Купата на Сърбия Цървена звезда.

Щабът на „черно-белите“, както и повечето играчи първо получиха сребърните медали, а след това напуснаха терена.

Не всички го направиха, Милош Йоич и Иван Обрадович останаха на терена.

Чужденците на Партизан имаха намерение да останат и да уважат съперника, но и те напуснаха терена по настояване на съотборниците си.