ЦСКА на 1/2-финал за Купата заради неочакван герой

Гостите с два сериозни пропуска в края на първата част

2 месецаФутбол 12 Симеон Кисьов

ЦСКА победи Арда с 1:0 и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България в дебюта на новия треньор на кърджалийци Николай Киров.

Първата опасност в двубоя дойде в седмата минута, но Иван Турицов прати топката над вратата с шут от дистанция. Минути по-късно и Тобиас Хайнц опита удар, но без резултат.

ЦСКА поведе в 18-ата минута, след като Амос Юга стигна до топката в наказателното поле и отблизо я насочи във вратата за 1:0.

Минути по-късно Хайнц можеше да удвои, но ударът му бе блокиран.

Арда пропусна най-добрата си възможност за гол в 37-ата минута, когато Иван Коконов стреля опасно, но не намери целта.

Минути по-късно Станислав Иванов изскочи сам срещу Гусато след грешка на Християн Петров, но вратарят спаси.

Втората част започна с две опасни ситуации пред вратата на Арда, но Матай и Фаетон не успяха да се разпишат.

В следващите минути темпото спадна, а играта се накъса заради няколкото промени в двата тима.

До края на срещата ЦСКА пропусна да реши всичко след изстрели на Линдсет на два пъти, Кареасо и Стойчев. Борис Тютюков пък пропусна за Арда.

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България по футбол ще бъде теглен непосредствено след четвъртия четвъртфинал, между отборите на Лудогорец Разград и ЦСКА 1948 утре.