ЦСКА спечели мач с 8 гола

Сърбинът Лазар Туфегджич с две попадения за успеха на "червените" срещу четвъртодивизионния Кематен

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

ЦСКА спечели с 5:3 контролата си срещу четвъртодивизионния австрийски Кематен. "Червените" изоставаха в резултата, но съумяха да стигнат до обрата, а с това и до първата победа под ръководството на Саша Илич.

С дебютни попадения за "армейците" се отличиха Браян Морено, Лазар Туфегджич и Марк-Емилио Папазов, а титуляри започнаха младоците Алекс Божев и Росен Маринов.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута чрез Сам Абфалтерер. В 41-ата Браян Морено се разписа след подаване на Станислав Шопов, а малко преди почивката играч на Кематен си вкара автогол.

Новото попълнение на "червените" Лазар Туфегджич отбеляза още в началните секунди на второто полувреме и ЦСКА поведе с 3:1. Малко след това Петър Гатахер направи 2:3, а в 75-ата отново той беше точен - 3:3.

До края "армейците" стигнаха до още два гола. В 84-ата минута юношата на Левски Марк-Емилио Папазов се разписа за 4:3, а в 88-ата Туфегджич за втори път отбеляза и ЦСКА спечели с 5:3.

Илич заложи на 16-годишния Алекс Божев на вратата срещу Кематен. Младокът обаче беше неубедителен и пролича липсата му на опит. Заради контузии срещата пропуснаха Юрген Матай и Енес Махмутович, както и националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов и Яник Вилдсхут, които са само с една тренировка в Австрия.

Припомняме, че ЦСКА загуби първата си контрола на лагера - 1:4 от изпадналия от Бундеслигата Гройтер Фюрт.

Играчите на Кематен започнаха по-агресивно и още в първата минута отправиха два удара към Алекс Божев. За негов късмет топката прелиташе в аут и не му се налагаше да се намесва. Малко преди да измине четвърт час игра Станислав Шопов стреля от въздуха, вратарят на австрийския тим улови. Браян Морено прати топката в мрежата на Кематен, но попадението беше отменено заради засада.

Малко след това Йоан Бауренски стреля покрай напречната греда.

В 20-ата минута Алекс Божев допусна грешка, след като не успя да хване върнатата с глава топка от Маурисио Гарсес. Сам Абфалтерер се възползва и реализира в опразнената врата за 1:0.

В средата на първото полувреме "червените" имаха две отлични възможности да изравнят. Първо Федерико Варела с глава прати топката покрай целта, а малко след това изстрел на Браян Морено срещна лявата греда.

По-напористите действия на играчите на ЦСКА дадоха резултат в 41-ата минута. Кематен направи груба грешка при изнасяне на топката, а Шопов веднага пусна извеждащ пас за Брайън Морено, който вкара за 1:1.

В добавеното време на първата част Шопов центрира от фаул, Росен Маринов опита да отиграе, докосна някак топката, но Андреас Калинович комично я изпрати във вратата си. Така ЦСКА стигна до пълния обрат и поведе с 2:1.

Още в началото на второто полувреме "червените" покачиха на 3:1. Шопов центрира към другото ново попълнение Лазар Туфегджич, а сърбинът прати топката с глава в мрежата на Кематен, с което отбеляза дебютното си попадение за ЦСКА.

Австрийците намалиха изоставането в 52-ата минута. Точен беше Петър Гатахер, който надбяга Росен Маринов и разстреля Алекс Божев - 2:3.

Малко по-късно Тибо Вион нанесе силен изстрел от пряк свободен удар, стражът на австрийския отбор се намеси. Включилият се като резерва Калоян Кръстев също се отчете с пропуск, след като ударът му премина на сантиметри покрай дясната греда. Секунди след това стражът на Кематен отрази още един негов удар.

В 75-ата минута Гатахер с мощен удар под напречната греда отбеляза втория си гол в срещата - 3:3.

В 78-ата минута Жеферсон изведе резервата Марк-Емилио Папазов сам срещу вратаря и младокът вкара, но попадението беше отменено заради засада. Юношата на Левски се разписа за 4:3 в 84-ата минута след разбъркване в наказателното поле, а четири по-късно Туфегджич оформи крайното 5:3.