Верона би Фиорентина и помирисва спасението

И двата тима са с по 32 точки, като Фрозиноне е 16-и, а Емполи 17-и

13 дниФутбол 15 Симеон Кисьов

Верона постигна важна победа с 2:1 над Фиорентина в мач от 35-ия кръг на Серия А и събра 34 точки на 14-ото място в класирането, на 5 над зоната на изпадащите. „Ла Виола“ е на осма позиция с 50.

Верона излезе напред в резултата в 13-ата минута, когато Дарко Лазович стреля към горния десен ъгъл и не остави никакви шансове за реакция на вратаря Оливер Кристенсен.

Фиорентина стигна до изравнително попадение в 42-рата минута когато Гаетано Кастровили пое топката след хубав пас и я изстреля към долния десен ъгъл, разписвайки се за 1:1.

В 59-ата минута отскочила топка се озова в краката на Тиджани Нослин, който я би към горния ъгъл и я оплете в мрежата за 2:1. Повече попадения в двубоя не паднаха и това се оказа крайният резултат.

В друг мач от кръга, игран по същото време, борещите се за оцеляване Емполи и Верона завършиха при нулево равенство. И двата тима са с по 32 точки, като Фрозиноне е 16-и, а Емполи 17-и.