Франция обърна Швеция и излезе начело в нашата група за Световното

България играе срещу Беларус в неделя

8 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Франция победи Швеция в световна квалификация от Група А, където е и отборът на България. Двубоят на „Стад де Франс” завърши при резултат 2:1. Шведите откриха резултата в 54-ата минута с гол на Форсберг от пряк свободен удар, но за десетина минути домакините обърнаха резултата и спечелипа с 2-1.

След победата Франция е начело в групата с 10 точки, Швеция има 7, Холандия е с 4 и има мач в неделя срещу Люксембург, а България, която посреща Беларус също в неделя, е с 3.

В другите мачове:

Група F: Англия – Шотландия 3-0; Словакия – Литва 4-0.

Група С: Сан Марино – Германия 0-8; Северна Ирландия – Азербайджан 4-0; Чехия – Норвегия 2-1.

Група Е: Армения – Черна гора 3-2; Румъния – Полша 0-3; Дания – Казахстан 4-1