София 20 °C София 20°C - предимно ясно Велико Търново 19 °C Велико Търново 19°C - кратковременен пороен дъжд Пловдив 22 °C Пловдив 22°C - облачно Варна 21 °C Варна 21°C - кратковременен пороен дъжд Бургас 23 °C Бургас 23°C - облачно

Серията на Леверкузен без загуба достигна 50 мача след разгром над Бохум

Тимът е на три мача от сезон без загуба

24 дниСпортни 3 Васил Василев

Байер Леверкузен е на три мача от това да завърши сезона без загуба във всички турнири, след като в двубой от 33-ия кръг на германската Първа Бундеслига разби Бохум с 5:0 като гост.

Феликс Паслак от домакините бе изгонен в 15-та минута, а това до голяма степен предопредели и крайния изход. В края на първото полувреме Патрик Шик и Виктор Бонифейс от дузпа гарантираха добър аванс за новите шампиони. След почивката паднаха още три безответни попадения за тима на Шаби Алонсо, дело на Амин Адли, Йосип Станишич и Алекс Грималдо.

„Аспирините“ вече подобриха рекорда на Бенфика от периода 1963-65 при драматичното равенство 2:2 с Рома в четвъртък, а серията им вече достигна 50 двубоя. Любопитно е, че последното поражение на Байер бе именно срещу Бохум в края на миналия сезон в Бундеслигата.

Тимът има още един мач в Бундеслигата – домакинство на Аугсбург, и два финала до края на кампанията – срещу Аталанта в Лига Европа на 22 май и срещу Кайзерслаутерн за Купата на Германия три дни по-късно. Бохум гостува на Вердер в последния си двубой за първенство и се нуждае от точка, за да си гарантира оцеляването – 16-ият Унион Берлин е на три пункта зад Бохум, като е с три гола по-добра голова разлика.

По-рано, Байерн Мюнхен надви Волфсбург с 2:0 у дома в последния двубой на Томас Тухел начело на баварците на „Алианц Арена“. Точни за мюнхенци бяха Ловро Звонарек и Леон Горецка.