София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

ПСЖ с исторически първи финал в Шампионска лига

"Парижани" ще спорят в битката за трофея в неделя

4 годиниСпортни 34 Боян Марков

Пари Сен Жермен се класира на финал в Шампионска лига за първи път в своята история. Френският шампион спечели убедително срещу немския Лайпциг с 3-0 на "Ештадио да Луж" в Лисабон.

"Парижани" започнаха със сериозен натиск още в първите минути, като Неймар удари греда след извеждащо подаване на Преснел Кимпембе. Малко по-късно гол на Килиан М`Бапе беше отменен заради игра с ръка.

Първото попадение все пак не закъсня. В 13-та минута бразилецът Маркиньос се разписа с глава, след центриране на Анхел ди Мария от пряк свободен удар. Натискът на ПСЖ продължи, като унгарският вратар на Лайпциг Петер Гулачи трябваше да спасява опасни удари на няколко пъти. Звездата Неймар нямаше шанс пред гола, като негов удар срещна страничния стълб за втори път.

Вторият гол стана факт точно в края на първата част, когато Неймар изведе Анхел ди Мария, който беше точен. В началото на втората част пък тимът, воден от немския наставник Томас Тухел нанесе съкрушителен удар върху своя съперник, след като Бернат се разписа за 3-0.

"Парижани" очакват на финала за сезон 2019/2020 в неделя победителят от сблъсъка между Лион и Байерн Мюнхен, който ще се играе на другия стадион в Лисабон "Жозе Алваладе" в сряда от 22ч българско време.