ЦСКА-София срещу "Ботев" Враца за Купата на България

"Червените" излизат в ролята на фаворит

3 годиниСпортни 2 Боян Марков

ЦСКА-София посреща Ботев Враца в последния четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България по футбол. Мачът ще се играе на стадион "Българска армия" от 17 часа.

"Червените", водени от босненския специалист Бруно Акрапович, излизат в ролята на фаворит. Наставникът е задължен да спечели трофея, ако иска да остане начело на клуба.

Врачани от своя страна са с нов треньор, след като Антони Здравков напусна поста след загубата от "Левски" с 1-3 във Враца за първество. Бившият наставник на Дунав Русе и Кариана Ерден - Веселин Великов е новият треньор на "Ботев", като официалното му представяне бе в понеделник.

В другите четвъртфинални мачове от турнира за Купата на страната, Лудогорец победи носителят на трофея в последните две години - Локомотив Пловдив с 2-1 след продължения.

Арда Кърджали записа историческо класиране на полуфинал след победа с 1-0 на Националния стадион срещу ЦСКА 1948 с гол на Спас Делев. Славия пък победи "Левски" с 2-1 след драма в последните минути на стадиона в "Овча Купел".