ВИЕНСКИТЕ „РАПИД“ И „АУСТРИЯ“ ИГРАХА С ЧЕРНИ ЛЕНТИ В ПАМЕТ НА ТРИФОН ИВАНОВ

ЛЕГЕНДАРНИЯТ БЪЛГАРИН Е ИГРАЛ И ЗА ДВАТА АВСТРИЙСКИ ГРАНДА

8 годиниОбщество 2 Боряна Райчева

„Рапид“ (Виена) победи с 3-0 градския си съперник „Аустрия“ с 3-0 в мач от австрийското футболно първенство и излезе на второ място в класирането, с равен брой точки с лидера РБ „Залцбург“. Играчите и на двата отбора излязоха на терена с черни ленти в памет на починалия в събота български футболист Трифон Иванов.

Трифон е играл и в двата австрийски гранда, като с „Рапид“ стана шампион, класира се за груповата фаза на Шампионската лига и стигна финал в несъществуващия вече турнир за Купата на носителите на национални купи.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния български футболист.

Футболистите на „Бетис“ също играха с черни ленти на фланелките в памет на Трифон Иванов при равенството (2:2) с „Ла Коруня“ на "Риасор" в събота вечер. Българинът игра за тима от Севиля през 1992-93.

Трифон Иванов почина на 13 февруари на 50-годишна възраст след масиран инфаркт.