Айнтрахт спря Дортмунд

В друга от срещите Айнтрахт направи 1:1 като домакин с лидера Борусия (Дортмунд). Голът за "жълто-черните" отбеляза Рафа Гереро в 22-ата минута, а за "орлите" точен бе Лука Йович в 36-ата.
Двубоят до голяма степен бе доста равностоен, като положения и пред двете врати не липсваха.
В крайна сметка след головете през първата част срещата не предложи нещо по-интересно през второто полувреме, като по-активният отбор бе този на гостите.
Попадения обаче не паднаха и двата тима взеха по точка.
По този начин Борусия (Дортмунд) увеличи преднината си на  1 точка пред втория Байерн, като точките са им съответно по 49 и 42. Айнтрахт и Леверкузен са пък съответно на 5-ото място с 32 и на 7-ото с 30.