Байер (Леверкузен) разби РБ Лайпциг с 4:1

„Аспирините” сразиха „червените бикове” и ги задминаха в класирането

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Байер (Леверкузен) обърна като гост РазенБалшпорт Лайпциг и го разби с 4:1 в последния мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига. Така „аспирините” се изкачиха на четвърта позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.
Марсел Забицер (17) комбинира с Юсуф Пулсен и със силен удар от далечна дистанция откри резултата в полза на „червените бикове”. „Аспирините” успяха да изравнят в края на полувремето, когато Кай Хавертц (45) засече центриране на ямайската звезда Леон Бейли и вкара много красив гол за 1:1.
След почивката гостите унищожиха „биковете”. Вратарят Бернд Лено шутира силно напред, топката премина през Хавертц и Фоланд, а Юлиан Брандт (51) направи пълен обрат в срещата. Пет минути след това гъркът Панагиотис Ретсос (56) вкара първия си гол с екипа на Леверкузен след центриране на Брандт и грешка на Упамекано. Точка на спора сложи Кевин Фоланд (69), който се възползва от грешка в отбраната на домакините и подаване на Брандт.
С този успех Леверкузен събра 48 точки и се настани на четвъртата позиция с две аванс пред Айнтрахт (Франкфурт) и РБ Лайпциг, който е шести.