И Пенета се преклони пред Пиронкова

Пловдивчанката се справи с Флавиa Пенета и се класира за 2-ия кръг на турнира

9 годиниТенис 5 Телевизия Евроком

Най-добрата българска тенисистка и защитаваща титлата си от миналата година в Сидни Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на силния турнир в Сидни след победа с 6:3 7:6 (4) над световната номер 12 Флавия Пенета.

Мачът започна добре за българката и тя реализира бърз пробив, но италианката изравни при 3:3. Това не отказа Цвети, която без проблем спечели нови три гейма на сметката си и затвори първата част след 6:3.

Втората част бе далеч по-интересна, като отново започна отлично за миналогодишната шампионка и тя поведе с 4:1, но допусна да бъде изравнена. Въпреки това Пенета загуби следващия си сервиз гейм и при 5:4 Пиронкова сервираше, за да затвори мача, вместо това тя допусна нов пробив и резултата стана 6:5 за 32-годишната италианка. Последва отново обрат в сета и българката стигна до тайбрек. В него българката спечели със 7:4, като успя да реализира още първия си мачбол.

Това бе първа победа за Цвети в дуела между двете, като до сега имаше три загуби.

Пенета не направи нито една двойна грешка и реализира два аса, а нашето момиче допусна две двойни грешки, но се реваншира с четири аса.

В следващия кръг Цветана Пиронкова излиза срещу американката Мадисън Кийс, която я победи през миналата година в Индиън Уелс с 6:2 6:1.