Ландо Норис спечели Гран при на Маями

Макс Верстапен, който стартира с полпозишън, остана втори, а трети на подиума се качи пилотът на Ферари Шарл Льоклер

13 дниМоторни 25 Симеон Кисьов

Ландо Норис спечели за пръв път в кариера си в своето 110-то състезание, което бе Гран при на Маями. Макс Верстапен, който стартира с полпозишън, остана втори, а трети на подиума се качи пилотът на Ферари Шарл Льоклер.

Веднага след топ 3 бе вторият пилот на Ферари – Карлос Сайнс, а пети завърши втория пилот на Ред Бул – Серхио Перес. Люис Хамилтън бе 6-ти, а неговият съотборник в Мерцедес Джордж Ръсел завърши осми.

Ето как протече състезанието:

Макс Верстапен потегли по страхотен начин, след като нидерландският пилот си осигури полпозишън в квалификацията, докато стартът за Шарл Льоклер бе кошмарен, но си върна позицията след грешка от страна на Серхио Перес. Най-добър старта направи Оскар Пиастри, който достигна до 3-то място.

Пиастри успя да излезе на втора позиция в петата обиколка, след като изпревари Шарл Льоклер. Нико Хюлкенберг продължи да защитава седмата си позиция, която взе още на старта, изпреварвайки Люис Хамилтън.

В продължението на няколко обиколки Серхио Перес се защитаваше от Ландо Норис, а в края на 18-ата обиколка мексиканецът влезе в бокса, а пилотът на Макларън зае петото място.

Шарл Льоклер пък изпревари Оскар Пиястри за второто място в 20-ата обиколка и влезе пръв в бокса.

Макс Верстапен допусна сериозна грешка в 22-рия тур, което наложи влизането на виртуална кола за сигурност, след като изпрати предмет на пистата, след като влезе в съприкосновение с бордюр на пистата.

Верстапен влезе в бокса в 24-ата обиколка, като излезе 4-ти.

В 29-ата обиколка се наложи влизането на кола на сигурността, след като Сарджънт катастрофира, но Норис беше подминал входа на бокса. Перес също влеза в бокса, още няколко пилоти също спират за "безплатен бокс". Сарджънт каза по радиото, че е невредим след удара с Кевин Магнусен в борбата за позиция в първите тир завоя на обиколката.

Състезанието бе рестартирано в 33-ата обиколка, като Ландо Норис зарази първото място и успя да се справи по безупречен начин с атаката на Макс Верстапен.

Ландо Норис имаше аванс от 4 секунди пред Верстапен в 44-ата обиколка, като успя да опази аванса си до края и да успя да вземе първата победа в своята кариера.