Монпелие и Олимпик (Марсилия) завършиха наравно 1:1

Олимпик отстъпи на четвърто място след 1:1 при визитата си

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Монпелие и Олимпик (Марсилия) завършиха 1:1 в мача си от 16-ия кръг на френската Лига 1. Така марсилци не успяха да се върнат на втората позиция, на която бяха преди началото на кръга.
И двата гола бяха реализирани още през първата част. Джовани Сио (29) даде аванс на домакините, а в края на полувремето Флориан Товен (45-дузпа) изравни.
След почивката нито един от съперниците не успя да материализира положенията си в нов гол и в крайна сметка се стигна до подялба на точките.
Марсилци са четвърти с 32 точки, колкото имат вторият Олимпик (Лион) и третият Монако, които обаче са с по-добра голова разлика. Монпелие е осми с 22 точки.