София 25 °C София 25°C - предимно облачно Велико Търново 20 °C Велико Търново 20°C - предимно облачно Пловдив 24 °C Пловдив 24°C - разкъсана облачност Варна 23 °C Варна 23°C - ясно небе Бургас 22 °C Бургас 22°C - ясно небе

Румъния прегази Украйна и тръгна ударно на Евро 2024

Три гола и две греди видяха феновете в Мюнхен

9 дниФутбол 4 Симеон Кисьов

Румъния победи Украйна с 3:0 в Мюнхен в първа среща от група Е на Евро 2024.

Първият удар в рамката на една от двете врати дойде в 8-ата минута, но Флоринел Коман не успя да преодолее Андрий Лунин. В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, а положения пред двете врати липсваха.

Румъния поведе с 1:0 с гол на Николай Станчу, който изстреля топката със 116 км/ч от границата на наказателното поле.

Украйна показа зъби с хубав удар на Мудрик, но и румънците могат да съжаляват, че не удвоиха аванса си до края на полувремето. Денис Ман пропусна от добра позиция, а голмайсторът Станчу удари греда след корнер.

Минути след почивката Румъния стигна до втори гол. Разван Марин посрещна отбита топка пред наказателното поле и разстреля Лунин за 2:0.

Само четири минути по-късно Румъния нанесе трети удар. Денис Драгуш се възползва от остро подаване в наказателното поле и подложи крак, за да прати топката във вратата на съперника за 3:0.

Четвърт час преди края Украйна беше близо до почетен гол след хубав изстрел на Георгий Судаков, но вратарят на Румъния се намеси. Михайло Мудрик също можеше да се разпише в 84-ата минута, но прати топката на сантиметри от целта.

В продължението на срещата Роман Йеремчук прати топката в напречната греда след опит за прехвърлящ удар.

Румъния повежда в група "Е" с три точки, докато Украйна е без актив. Другите два отбора в групата Белгия и Словакия играят от 19:00 часа наше време днес.