АРСЕНАЛ ПОБЕДИ БЪРНЛИ С 2:1

ЛОНДОНЧАНИ ПОБЕДИХА ИНФАРКТНО С ГОЛ В 97-АТА МИНУТА

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Арсенал постигна инфарктна победа срещу Бърнли с 2:1 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Емиратс".Домакините като цяло не показаха най-доброто си представяне, но въпреки това стигнаха до успеха. След успеха тимът на Арсен Венгер успя да се възползва от грешките на конкурентите за титлата.Първото попадение в срещата бе дело на Мустафи в 59-ата минута. В 92-ата минута пък Грей вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Коклен. В 97-ата минута обаче Санчес също бе точен от дузпа и изкова успеха на своите. Ситуацията бе малко спорна, тъй като Кошчелни бе в засада, когато Мий направи нарушението за дузпата срещу него. Лондончани останаха с човек по-малко в 65-ата минута, след като Джака получи директен червен картон за грубо нарушение.След този мач Арсенал заема второто място в класирането с актив от 47 точки, докато Бърнли е на 12-ата позиция с 26 пункта.За статистиката - лондончани никога не са губили от този противник и вече записаха поредната си победа над него. Отборът не се издъни и този път. За капак на всичко Арсен Венгер, който бе просто бесен, бе изгонен в тунела малко преди края на мача. Така той не успя да види победното попадение.