Барселона победи Малага с  2:0

Каталунците спечелиха резонно при визитата си на Малага

Малага загуби у дома от лидера Барселона с 0:2 в мач от 28-ия кръг на испанската Примера дивсион. Гостите бяха без звездата си Лионел Меси, който получи почивка преди реванша срещу Челси от 1/8-финалите на Шампионската лига идната седмица на „Камп Ноу”. Вместо аржентинеца в атаката на каталунците действаше Усман Дембеле.
Гостите очаквано доминираха и в 13-ата минута удар на Луис Суарес бе отразен от вратаря Роберо. Малко след това Луис Суарес (15) се реваншира и с глава вкара за 0:1. Така уругваецът се разписа и срещу Малага, който бе единственият тим, срещу който не го бе правил.
В 21-ата минута Паулиньо пропусна от изгодна позиция, след като не намери целта, но пък малко по-късно Филипе Коутиньо (28) удвои преднина на гостите след асистенция на Усман Дембеле. Две минути по-късно Самуел Гарсия влезе грубо в краката на Жорди Алба и бе изгонен с директен червен картон, за да доиграят домакините мача в намален състав.
След почивката каталунците намалиха оборотите, въпреки че продължиха да диктуват събитията на терена, а домакините рядко атакуваха.