Наполи победи Каляри с 1:0

Аркадиуш Милик донесе успеха в Каляри

Вторият в италианската Серия "А" - Наполи, измъкна инфарктна победа като гост на Каляри. В двубой от 16 кръг неаполитанците надделяха с 1:0, а попадението дойде в добавеното време и бе дело на Аркадиуш Милик.През първата част Наполи бе по-активен и офанзивен, но чистите ситуации бяха пред тяхната врата. Давид Оспина на два пъти спаси сигурни попадения в своята врата след удари на Паоло Фараджо и Диего Фариас. През второто полувреме гостите от Неапол натиснаха още повече. Фабиан Руиз и Аркадиуш Милик на два пъти бяха близо до попадение. До края на двубоя Фариас и Желински имаха по една възможност за двата тима, а при резултат 0:0 започна даденото от рефера продължение на срещата. Не бяха изтекли и 60 секунди от него, когато Аркадиуш Милик застана зад топката за изпълнение на пряк свободен удар на границата на наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на стража на Каляри, донасяйки победата на Наполи."Небесносините" са актив от 38 точки на второто място, а лидерът Ювентус е с 46. Каляри заема 13-ото място със 17 точки.