Арсенал победи Кристъл Палас с 3:2

Санчес спря устрема на Палас с два гола

Арсенал спечели важни 3 точки в битката за топ 4, след като взе лондонското дерби срещу Кристъл Палас на неговия „Селхърст Парк“ с 3:2. Двубоят бе последен от 20-ия кръг на шампионата. Класата на Артилеристите си каза думата и те спечелиха след два гола на Алексис Санчес и един на Шкодран Мустафи. По този начин тимът на Арсен Венгер се изравни по точки с Тотнъм, като и двата отбора имат по 37. Босът на Арсенал обаче също се зарадва, тъй като това бе неговият двубой №810 във Висшата лига, с което изравни легендата на Ман Юнайтед сър Алекс Фъргюсън. Домакините изравниха рано след почивката, но се видя, че все още има върху какво да работят и така серията им 8 поредни мача без загуба приключи. Все пък Палас е 16-и с 18 точки, но само на една от опасната зона. Началото бе сравнително спокойно, въпреки че темпото бе високо. В първите минути нямаше сериозни опасности пред двете врати. Все пак Артилеристите владееха повече топката и Джака опита късмета си от дистанция, но над вратата. Опит на Санчес бе блокиран преди домакините да отговорят с изстрел на Кабай, но малко покрай целта. Все пак хората на Арсен Венгер имаха предимство и нов опит на Джака бе блокиран, преди в 25-ата минута гостите все пак да поведат. Защитата на Палас изчисти лошо на два пъти топката, Лаказет стреля от малък ъгъл и след като Сперони изби, Мустафи бе на точното място и реализира при добавката. В ситуацията Санчес бе в тънка засада, която не бе отчетена, а и много трудно щеше да бъде видяна от съдията. Последва добра намеса на Сперони след опит на Йозил, а след това Лаказет стреля много близо до целта. В крайна сметка паузата дойде при аванс за гостите, което бе логично, въпреки че Орлите играеха добре. Скоро след паузата домакините изравниха. Уилфред Заха се спрани с Чеймбърс на крилото и даде отлична топка в наказателното поле, където Таунзънд засече и без да се колебае отбеляза за 1:1. Моментът бе на страната на домакините, но именно тогава Арсенал показа голямата си класа. В 62-ата минута защитата на Палас не успя да избие и Лаказет намери Санчес, който преодоля Сперони с удар в близкия ъгъл. Топката мина и през краката на Томкинс, което също оказа влияние. Малко след това Уилшър даде отлично извеждащо подаване към Санчес, който след прекрасно първо докосване, реализира за 3:1, с което до голяма степен интригата приключи. Все пак домакините не се отказаха и в края натиснаха, като, когато първо Заха не успя да уцели добре топката, а след това Бакари Сако стреля неточно. В 89-ата минута Томкинс вкара с глава след корнер, но до края домакините така и не стигнаха до възможност да изравнят.