Арсенал победи Нюкасъл с 2:1

Артилилеристите постигнаха 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк"

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арсенал постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 2:1 гостуването си на Нюкасъл и вече е на 7-о място с 9 точки. Лондончани изиграха слабо първо полувреме, но след почивката се подобриха и стигнаха до успеха след голове на Гранит Джака и Месут Йозил. Свраките останаха без победа, само с точка в актива си и с нова загуба с 1:2, след като и предишните 3 поражения за хората на Рафа Бенитес бяха с този резултат. В състава на домакините имаше 3 промени от загубата с Ман Сити, като Хейдън, Ричи и Хоселу замениха Кларк, Ки и Рондон. Джонджо Шелви бе на пейката. За Арсенал нямаше нито една промяна от победата над Кардиф, като Чех остана на вратата, а Обамеянг, Лаказет и Йозил започнаха в нападение. Арсенал не успя да овладее инициативата в началото и Свраките бяха по-опасни и ако Мърфи и Ричи бяха по-прецизни при подаванията си, за Чех можеше да има сериозни проблеми. Лондончани изглеждаха нервни в действията си, но към средата на първата част се подобриха. Гендузи прати опасна топка към далечната греда, но след това Чех трябваше да избива опасен удар с глава на Мърфи, след като черно-белите продължиха да действат със самочувствие. Лаказет стреля неточно в в 25-ата минута, но като цяло Артилеристите не бяха убедителни в действията си и трудно създаваха ситуации, така че съвсем логично паузата дойде при 0:0.  В 49-ата минута обаче, ситуацията се промени и Арсенал поведе. Гранит Джака изпълни по великолепен начин свободен удар, след като Обамеянг бе препънат и не остави никакви шансове на Дубравка. В 58-ата минута Артилирестите се успокоиха още повече, когато Джака намери Лаказет в наказателното поле, а ударът на французина бе блокиран. Йозил обаче бе на точното място, за да отбележи. Обамеянг стреля неточно малко след това, а Арсенал контролираше нещата. Все пак в последните минути Нюкасъл опита да натисне и в 91-ата минута Кларк вкара с глава, за да лиши гостите от суха мрежа. До края обаче не се стигна до изненада и Арсенал спечели.