Арсенал разби Ворскла (Полтава) с 4:2

"Топчиите" спечелиха с 4:2 в зрелищен мач

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Арсенал победи с 4:2 украинския Ворскла (Полтава) в зрелищен мач от група "Е" на Лига Европа. Зрителите на "Емиратс" видяха два гола на Пиер-Емерик Обамеянг (32 и 56), а Дани Уелбек (48) и Месут Йозил (74) направиха резултата разгромен.
Последва отпускане от страна на лондончани, които бяха наказани два гола на Чеснаков (77) и Шарпар (90+4).
Надмощието на домакините донесе резултат в 32-ата минута. Англичаните успяха да дръпнат напред своя съперник и да се възползват от свободно пространство. Мхитарян намери Иуоби, който подаде за Обамеянг вдясно и нападателят на Арсенал насочи в далечния долен ъгъл - 1:0.
В 48-ата Иуоби задържа топката в наказателното поле, върна към Мхитарян, който центрира, а Уелбек се извиси и отбеляза необезпокоявано с удар от седем метра - 2:0.
В 56-ата Обамеянг реализира с много точен шут от 20 метра. В 74-ата дойде ред и на Месут Йозил да се разпише. Три минути по-късно Ворскла вкара почетен гол. Чеснаков отбеляза с удар от границата на наказателното поле, възползвайки се от несъсредоточената игра на защитниците.
В добавеното време на втората част Шарпар вкара още един гол за гостите след мощен удар от 19 метра за крайното 4:2.