Атлетик победи Бетис с 2:0

Баските с първи успех от 9 април, когато надвиха като гости Виляреал

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Атлетик (Билбао) се върна на победния път след почти цял месец без успех и срази у дома Бетис с 2:0 в среща от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион. Баските бяха спечелили за последно на 9 април с 3:1 във Виляреал и от тогава записаха три загуби и едно равенство. Гостите от Севиля допуснаха първа загуба след осем кръга без поражение – седем победи и едно реми но със сигурност ще играят в Лига Европа следващия сезон.
Бившият защитник на Барселона Карлес Пуйол беше отличен от Атлетик с наградата One Club Man, която се дава на футболист, играл само в един клуб през цялата си кариера. Каталунският защитник излезе на терена след края на първото полувреме и бе аплодиран от публиката на “Сан Мамес”.
В 27-ата минута Иняки Уилиямс от домакините удари греда, а в 43-ата минута и Микел Рико стори същото. Все пак „лъвовете” стигнаха до успеха след попадения на Икер Муниаин (76) с глава и Ариц Адурис (90+2) след асистенция на Иняки Уилямс. В 89-ата минута гол на “зелено-белите” не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря.
След успеха си баските са 13-и с 43 точки. Бетис е пети с 59 точки и на пет пред Виляреал, който е с два мача по-малко.