АТЛЕТИКО МАДРИД Е ПЪРВИЯТ ФИНАЛИСТ В ШЛ

БАВАРЦИТЕ СПЕЧЕЛИХА РЕВАНША САМО С 2:1

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Атлетико Мадрид загуби с 1:2 като гост на Байерн Мюнхен и с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен се класира за финала на Шампионска лига, който ще се проведена стадион "Сан Сиро" в Милано на 28 май.
Голмайстори за домакините станаха Чаби Алонсо в 31-ата минута от пряк свободен удар и Роберт Левандовски в 74-ата. Изравнителен гол за Атлетико Мадрид отбеляза Антоан Гризман в 53-ата минута. По една дузпа изпуснаха Томас Мюлер за домакините в 35-ата и Фернандо Торес за Атлетико 6 минути преди края на мача.
Реваншът на другия полуфинал между Реал (Мадрид) и Манчестър Сити ще се играе утре. Първата среща в Англия преди седмица завърши с нулево равенство.