Атлетико (Мадрид) разби Севиля с 5:2

"Дюшекчиите" спечелиха убедително и записаха седма поредна победа

Атлетико Мадрид се наложи с 5:2 при визитата си на Севиля в дербито от 25-ия кръг на Ла Лига. Двата тима изиграха много интересен мач, като в крайна сметка столичани се поздравиха с трите точки.След половин час игра Диего Коща откри резултата, възползвайки се от шокираща грешка на Евер Банега, който загуби топката пред собственото си наказателно поле. В края на полувремето Антоан Гризман прати топката за втори път във вратата на Серхио Рико с прекрасен удар в горния десен ъгъл.Малко след почивката Коща получи пас от Коке и преодоля Рико, който го повали. Гризман с лекота превърна дузпата в трети гол за "дюшекчиите". В 65-ата минута Коке вкара четвърти гол за своя тим, а в последните десет минути на мача паднаха още цели три гола.Първо в 81-ата минута Гризман се разписа за 0:5. Пет минути след това Пабло Сарабия намали, а минута преди края Нолито вкара още едно попадение, с което направи загубата една идея по-малко позорна.