Атлетико надви Лас Палмас с 3:0

"Дюшекчиите" с 13-а победа от началото на сезона

Атлетико (Мадрид) разби гостуващия Лас Палмас с класиката 3:0 в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на втората позиция във временното класиране, увеличавайки аванса си пред третия Валенсия на 6 точки и изоставайки на 8 точки от лидера Барселона, който е с мач по-малко.
През първата част „дюшекчиите” не успяха да материализират превъзходството си с гол в противниковата врата, но след почивката вкараха три попадения. Антоан Гризман (61) даде преднина на домакините след пас на Хуанфран, а Фернандо Торес (73) удвои аванса им след подаване на Анхел Кореа. Малко преди края ганаецът Томас Партей (88) оформи крайния резултат след асистенция на Яник-Ферейра Караско.
След 13-ата си победа за сезона Атлетико остава втори с 46 точки изоставайки на 8 от Барселона, който е с мач по-малко. Тимът от Мадрид увеличи аванса си пред третия Валенсия на 6 точки. Лас Палмас е предпоследен с 14 точки.