Атлетико се върна на победния път в Примера

"Дюшекчиите" спечелиха с 2:0 при визитата си на Хетафе

След два кръга без успех Атлетико (Мадрид) се върна на победния път в Примера дивисион, печелейки с 2:0 при визитата си на тима от едноименното мадридско предградия Хетафе в среща от петия кръг.
Още в 14-ата минута Давид Сория си вкара автогол за разочарование на феновете по трибуните на „Колисеум Алфонсо Перес“.
„Дюшекчиите“ продължиха да имат инициативата и след почивката в 60-ата минута новото им попълнение от това лято Тома Лемар удвои преднината им. Седем минути след това домакините останаха в намален състав, след като влезлият като резерва Иван Алехо си изкара директен червен картон. Той бе изгонен само четири минути след появата си в игра.
С човек повече на терена Атлетико нямаше проблеми да запази аванса си до края на мача и с втория успех за сезона да събере осем точки на петата позиция. Хетафе допусна втора загуба сезона и е осми с точка по-малко.