Байерн взе дербито срещу Шалке

Байерн победи Шалке у дома

Байерн Мюнхен записа труден домакински успех с 2:1 в мача срещу Шалке 04 от програмата на 22-ия кръг на Бундеслигата. Всичките голове паднаха през първото полувреме. Роберт Левандовски откри резултата след само 6 минути игра. Първо се стигна до спасяване на Ралф Феерман, след далечен шут на Томас Мюлер, но при добавката Лева бе точен.В 29-ата Франко ди Санто изравни, след асистенция на Горетцка. В 36-ата Мюлер беше точен за 2:1, възползвайки се от грешно заставане на вратаря Ралф Феерман. След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна. Иначе с гола си днес Левандовски изравни рекорда на Юп Хайнкес от най-много поредни мачове с гол в елита - 11, поставен през сезон 1972/73 г.