Барселона надви Спортинг (Лисабон) с 2:0

И двата тима победиха с по 2:0 в последните си срещи, Спортинг ще играе в Лига Европа

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Барселона срази у дома Спортинг (Лисабон) с 2:0 в последния и за двата тима мач от група "D" на Шампионската лига и финишира на първото място с 14 точки. "Лъвовете" завършват трети в групата и ще играят напролет в Лига Европа.
В същото време Ювентус спечели с 2:0 при визитата си на Олимпиакос и приключи на втората позиция с 11 точки, класирайки се също за 1/8-финалната фаза на турнира. Гръцкият шампион завършва последен с 1 точка и напуска евротурнирите за този сезон.