Барселона надви Виляреал с 2:0

Луис Суарес също точен, домакините половин час с човек по-малко

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Барселона този път не сгреши и се върна на победния път, надигравайки с 2:0 като гост Виляреал. Срещата беше от 15-ия кръг, а точни за каталунците бяха Луис Суарес в 72-ата минута и Лионел Меси в 83-ата.
В предишните си два мача в шампионата Барса направи равенства с Валенсия (1:1) и Селта (2:2), но тази вечер се гмурна за трите точки и ги измъкна от "жълтата подводница". Меси и компания обаче бяха затруднени от домакините, които в 60-ата минута останаха с човек по-малко след червен картон на Дани Раба. Численото предимство си каза думата и до края Барселона стигна до успеха.
Каталунците събраха 39 точки и водят с пет пред втория Валенсия (34). Трети с 33 е Атлетико (Мадрид), следват Реал (Мадрид) с 31, Севиля с 28 и Виляреал с 21.