Барселона разби Депортиво (Ла Коруня) с 4:2

Каталунците изпратиха Депортиво във втора дивизия след спектакъл с 6 гола в Ла Коруня

Барселона е новият шампион на Испания, след като победи Депортиво Ла Коруня с 4:2 в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига, стадион "Мунисипал де Риасор"Футболистите на треньора Ернесто Валверде стигнаха до победата с голове на Филипе Коутиньо и Лионел Меси, който по шампионски отбеляза хеттрик. За домакините пък се разписаха Лукас Перес и Емре Чолак.След тази победа тимът на Барселона се откъсна на върха в класирането с 11 точки повече от Атлетико Мадрид, които са напълно достатъчен аванс за каталунците в оставащите кръгове на прървенството. В края на сезона тимът ще бъде коронясан за 25-и път в своята история.Двубоят започна по мечтан начин за гостите, които поведоха в резултата още в 7-ата минута. Филипе Коутиньо получи хитър пас в наказателното поле от Осман Дембеле и без да се замисля прати топката в горния ляв ъгъл на вратата - 0:1.В 17-ата минута Лукас Перес прати топката във вратата на Барса. Футболистът обаче се оказа в положение на засада и попадението не бе зачетено.В 23-ата минута Луис Суарес получи подаване в наказателното поле и видя възможност да отбележи, но прати топката си далеч встрани от дясната греда.Опасните ситуации се редуваха пред вратата на домакините и в крайна сметка логичното се случи в 38-ата минута. Страхотно центриране в дълбочина на Луис Суарес намери Лионел Меси, който от воле прати топката във вратата.Само две минути по-късно Депортиво върна едно попадение. Лукас Перес получи хубав пас отляво и с прецизен удар по земя от точката на дузпата остави безпомощен Марк-Андре тер Стеген. Така първото полувреме приключи без повече голове.През втората част двата отбора продължиха да търсят гола. В 51-ата минута Лионел Меси получи топката и нанесе удар по трева в средата на вратата, но Рубен внимаваше и го отрази.В 64-ата минута домакините изравниха. Прекрасна атака на Депортиво завърши с удар от близко разстояние на Емре Чолак, който направи резултата 2:2.В 70-ата минута Фабиян Шер се извиси над всички в опит да оползотвори ъгловия удар с отиграване с глава в долния ляв ъгъл. Тер Стеген обаче се намеси с прекрасно спасяване.В 81-ата минута Луис Суарес получи хитро подаване в наказателното поле и стреля незабавно. Топката беше отправена към долния десен ъгъл, но Рубен демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване.Минута по-късно Барса се добра до победния гол. Луис Суарес заобиколи вратаря и изпрати великолепен пас към Лионел Меси, който имаше лесната задача да прати топката в опразнената врата - 2:3.В 85-ата минута отново аржентинецът оформи крайния резултат и своя хрттрик в двубоя. Той беше хитро изведен между защитата от Суарес и после направи това, което може най-добре.