Бешикташ направи 1:1 у дома с Порто

Турският гранд и „драконите” завършиха 1:1 в Истанбул

Бешикташ направи 1:1 у дома с Порто в мач от петия кръг на група „G” и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, въпреки че има да изиграе още една среща от тази фаза.
Португалският гранд успя да поведе на стадион „Водафон” в Истанбул с гол на бразилския защитник Фелипе (29), който се разписа след асистенция на Рикардо Перейра. „Орлите” обаче изравниха още преди почивката чрез Талиска (41), разписал се на празна врата след извеждащ пас на Дженк Тосун.
През втората част и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но в крайна сметка се задоволиха с точката.
След равенството Бешикташ е непоклатим от първата позиция с 11 точки кръг преди края. Порто засега е втори със 7 точки, но по-късно тази вечер Монако посреща РБ Лайпциг. „Монегаските” имат 4 точки, а „червените бикове” са с 2 точки в актива си.