Борусия (Мьонхенгладбах) разби Шалке 04 с 4:2

Мьонхенгладбах спечели срещу "миньорите" с 4:2 на "Борусия Парк"

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Борусия (Мьонхенгладбах) срази гостуващия Шалке 04 с 4:2 в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига и се доближи до местата, даващи право на участие в Лига Европа.
„Жребците” бяха по-активни в началото и логично поведоха с гол на Фабиан Джонсън (28) след асистенция на Патрик Херман. Десет минути по-късно „миньорите” от Гелзенкирхен получиха 11-метров наказателен удар и Набил Бенталеб (38-дузпа) изравни след хладнокръвно изпълнение от бялата точка.
След почивката отново Фабиан Джонсън (64) след пас на Ларс Щиндъл, Оскар Вендт (67) след подаване на Махмуд Дахуд и бразилецът Рафаел (76) след асистенция  на Щробъл осигуриха трите точки на домакините, а Леон Горецка (82) само оформи крайния резултат след извеждащ пас на Бенедикт Хьоведес.
С успеха си Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на осмо място с 32 точки и е само на 3 точки от шестата позиция, даваща право на участие в евротурнирите. Шалке 04 е 13-и с 27 точки преди останалите срещи от кръга.