Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0

Божинов изуми с изявите си

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Стивън Петков вкара единственото попадение в срещата в 61-ата минута почти веднага след появата си на терена.
Пловдивчани бяха по-добрият отбор на стадиона в Монтана и заслужено взеха трите точки и на фона на двете греди, които удариха в началото на двете полувремена.
Врачани застрашиха вратата на съперника едва в 36-ата минута, а в 56-ата поискаха дузпа за фаул срещу Валери Божинов. На повторенията се видя, че звездата пада без контакт с бранител на съперника, но не получи картон за симулацията си. Само две минути след това Божинов игра явно в ръка в наказателното си поле, но реферът отново замълча.
Ботев (Пловдив) е пети в класирането с 23 точки, само на 6 от втория Лудогорец и третия ЦСКА, докато Ботев (Враца) е в долната половина на таблицата с 12 точки.