Ботев победи Левски с 2:1

Неделев и Балтанов наказаха Александър Любенов

Ботев победи Левски с 2:1 след впечатляващ обрат в много интригуващ мач от осмия кръг на Първа лига. Давид Яблонски даде преднина на "сините" с гол в 26-ата минута, но през втората част "канарчетата" надскочиха себе си и съумяха да изкопчат трите точки. В 64-ата минута Тодор Неделев отбеляза след фатална грешка на Александър Любенов, който след далечен удар на национала допусна топката да премине между краката му - 1:1. Младият страж замени наказания Божидар Митрев за гостуването в Коматево, за което едва ли ще иска да си спомня. Пълният обрат за Ботев дойде в 77-ата минута, когато в герой за домакините се превърна Лъчезар Баталнов - 2:1.