Ботев разби Дунав с 4:1

"Канарчетата" гледат към топ 4 след втора поредна победа

Ботев разби Дунав с 4:1 в среща от 11-ия кръг на Първа лига на клубната база в Коматево.
Ахмед Ахмедов изненада домакините с гол в 18-ата минута, но след това "канарчетата" показа повече качество на терена и изравниха в 30-ата минута, а обратът дойде шест минути по-късно с автогол на Петър Патев.
През втората част пловдивчани тотално отказаха гостите с две попадения между 70-ата и 80-ата минута дело на Кристиан  Димитров и Лъчезар Балтанов.
"Канарчетата" вече забравиха негативната серия от три двубоя без победа и вече имат два последователни успеха, докато Дунав няма успех в пет поредни срещи.
Ботев се изравни по точки с четвъртия Берое, докато Дунав пропадна до последните три в таблицата.