Брайтън победи Арсенал

Брайтън шокира "артилеристите" с 2:1

Брайтън посрещна Арсенал в срещата от поредния двадесет и девети кръг на английската Висша лига. Днес на "Амекс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 срещата и така оставиха Арсенал далеч от топ 5 на таблицата.
В 7-ата минута днес след корнер Дънк откри резултата след като топката попадна в него, избита от борбата на втория етаж при първото центриране - 1:0. В 26-ата минута Паскал Грос центрира добре на главата на Глен Мъри за нов гол и 2:0.
Преди почивката Обамеянг върна гол когато бе намерен от Шака в наказателното поле и завърши атрактивно от непосредствена близост за 2:1. Малко след това Косчелни нацели гредата при подаване на Мкхитарян. Във втората част и двата тима имаха положения, а гол на домакините бе отменен в 84-ата минута поради засада.