България достигна първата си победа на Евроволей 2017

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа победа на Европейското първенство в Полша.

7 годиниВолейбол 7 Телевизия Евроком

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа победа на Европейското първенство в Полша. След загубата с 0:3 от Русия на старта, във втория си мач от група C възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:0 (25:15, 28:26, 25:21) над считания за аутсайдер тим на Испания.

След повече от категорично спечелен първи гейм, във втория „лъвовете“ допуснаха сериозен спад в играта си и трябваше да показват характер, за да измъкнат тази част. В заключителните минути на гейма испанците дори поведоха с 24:21, но благодарение на началния си удар и солидната блокада родните национали успяха да направят пълен обрат и да затворят гейма в своя полза след 28:26.

В третия гейм играта отново бе равностойно, но българите показаха, че са по-класният отбор и заслужено стигнаха до крайната победа след 25:21.

Така България си гарантира място напред в турнира, като в последния си мач от групата – на 28 август „трикольорите“ излизат в пряк сблъсък със Словения за второто място в подреждането.