Левски обърна Берое и е на полуфинал

Волейболистите на "сините" очакват Монтана или Хебър

3 месецаВолейбол 29 Симеон Кисьов

Носителят на Суперкупата на България Левски София се класира на полуфинал в турнира Money + Купа България 2024, след като се наложи над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:23) в третата 1/4-финална среща, изиграна в зала “Левски София”.

Така утре (20 януари) "сините" ще срещнат победителя от двойката Монтана - Хебър (Пазарджик).

Двубоят Левски - Берое започна напълно равностойно. Равенството се запази до 9:9. Ас на Любослав Телкийски и атака на Спас Байрев изведоха Берое напред с 11:9. Успешна атака на Светослава Гоцев и два поредни аса на Симеон Николов изведоха “сините” напред с 12:11. Светослав Гоцев изведе Левски напред при 14:14. Единична блокада на Реси Желев възстанови равенството при 14:14. Руси Желев атакува на тройна блокада и изведе Берое напред със 17:15. Владимир Гърков атакува успешно и Левски отново поведе с 18:17. Блокада на Владимир Гърков и 21:19 за "сините". Руси Желев атакува по блокадата за равенство 21:21. Възпитаниците на Мирослав Живков поведоха с 23:22. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Технична атака на Спас Байрев изведе Берое до геймбол при 24:22. Блокаут на Венислав Антов - 23:24. Двойно блокада спря атака на Венислав Антов и Берое спечели първата част с 25:23.

Берое успя да поведе с 6:4, след като Венислав Антов атакува в мрежата. Единична блокада на Любослав Телкийски спря атака на Кристиян Титрийски и 10:7 за Берое. Стоил Палев замени Симеон Николов в състава на Левски. Беройци дръпнаха с 11:7 и това накара Николай Желязков да вземе прекъсване за "сините". Кристиян Титрийски атакува мощно за 8:11. Ас на Иван Латунов и 13:9 за Берое. Руси Желев изведе Берое напред с 4 точки при 17:13. Единична блокада на Светослав Гоцев  - 16:18. Двоен "син" блок спря атака на Спас Байрев - 17:18. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Две поредни блокади на Светослав Гоцев и равенство при 19:19. Светослав Гоцев влезе в ролята на разпределител и подаде на Кристиян Титрийски, който изведе Левски напред 21:20. Алехандро Торо атакува успешно за 22:20. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Единична блокада на Алехандро Торо - 23:20. Майкон Морейра изведе Левски до успех във втората част с 25:22.

Мощна атака на Кристиян Титрийски и Левски поведе с 6:4 в началото на третата част. Две поредни успешни атаки на Майкон Морейра и Левски дръпна с 10:5. Светослав Гоцев атакува остро в центъра за 12:8. Поредна успешна блокада на Светослав Гоцев и 16:9. "Сините" волейболисти поведоха с 10 точки при 20:10. Блокада на Майкон Морейра - 23:12. Симеон Николов пусна технично и "сините" стигнаха до геймбол при 24:14. Блокада на Симеон Николов срещу атака на Петр Шулиста и 25:14 за Левски в третата част.

Волейболистите на Берое поведоха със 7:3 в началото на четвъртия гейм. Алехандро Торо изравни резултата при 9:9, а после изведе "сините" напред с 10:9. Ас на Светослав Гоцев - 12:10. Отлична комбинация Симеон Николов - Майкон Морейра и 16:14. Владимир Гърков атакува успешно след феноменално подаване на Симеон Николов - 18:16. Владимир Гърков атакува в аут и Берое поведе с 20:19. Алехандро Торо бързо възстанови равенството при 20:20. Блокада на Майкон Морейра - 23:23. Спас Байрев атакува в аут и Левски спечели четвъртата част с 25:23 и мача с 3:1 гейма.